Kurban Bayramı Alışverişi
Kurban Bayramı Alışverişi

Bayram Alışverişinde Trendler Neler Nihayet yaz geldi ve bununla beraber Bayram günleri yavaştan yaklaşıyor. Bayramların olmazsa olmazı alışveriş. Eskiden günümüze kadar her insan muhakkak bayram öncesi alışverişi , giyeceği kıyafeti , ayakkabısını bir gün önceden yatağının baş ucunda hazır etmiş ve bir an önce sabah olmasını sabırsızlıkla beklemiştir.

Bayram Alışverişinde Trendler Neler

Bu makalemizde her kesime hitap etmese de moda gündemine göre trend olarak tabir edilen kıyafet ve ayakkabı seçimlerinden bahsedeceğiz.

1-) Renk Önerileri

Günümüzde her konuda belirleyici olan işinde birinci sırada olarak görülen kişi veya kuruluşlar var. Renk olarak otorite kabul edilen Pantone bu yılın trend rengini “mor” olarak belirledi. Özgürlük, yaratıcılık ve vizyon düşüncelerini yansıtan bu renk şuan moda. Mor rengin yanına daha pastel tonlarda sarı renk ve her rengin yanında olmazsa olmaz beyaz tonlar dikkatimizi çekiyor.

2-)Kumaş

Kumaş çeşidi olarak pamuklu doğal kumaşlar ve hafif kumaşlar tercih edilse de şu sıralar “Denim” kumaş yükselişe geçmiş durumda. Ayrıca uzun düğmesiz elbiseler, diz altında veya bilekte biten bol kargo pantolonlar, asimetrik etekler ve gömlekler görmekte mümkün.

3-)Aksesuar

Çanta olarak rahat ve salaş elbiseler tercih edenler için bel çantaları ideal görünüyor. Bunun dışında hasır ve el örgüsü çantalar eskiden plajlarda tercih edilirken şimdilerde muhteşem farklı modellerle gece davetlerde rahatça kullanabileceğiniz modellerde ortaya çıkmış durumda.

4-)Saç & Makyaj

Saç modelleri olarak 2018 defilerelerinde gözlemlerimize göre daha önceleri “yıka-çık” tarzı saç stilleri tercih edilirken şuan parıltılar ve beklenmedik renkler ile her zamankinden cesur öneriler var.

Makyaj tercihlerinde ise eski moda yoğun makyaj yerine “no make up-make up” şeklinde tabir edilen makyaj yokmuş gibi makyaj yapmak mankenlerin önerileri arasında yerini almış durumda.

Kurban Bayramı Alışverişi

5-)Ayakkabı

Yaz ayakkabı modası şu sıralar çok çeşitli. Spesifik bir model yok. Bu nedenle akılcı seçenekler, kıyafete uygun modeller olduğu gibi çılgınca veya pratik olarak ta modeller mevcut. Ayakkabı seçimi tamamen kıyafetinize göre yapılması gerektiği için karar size kalmış. Ufak bir öneri vermek gerekirse Bayram Alışverişinde Trendler Neler 2018 yılında en sevdiğiniz topuklu ayakkabı tercihi yaparken süslemeler taşlar ön planda, diğer yandan akşamın güzel serinliğinde sahilde dolaşırken gladyatör sandaletleri ve egzotik etkili çarıklarda tercih edilebilir.

 

Yazınında başında belirttiğim gibi bayram sabahına uyandığımızda giyeceğimiz elbiseleri sabırsızlıkla beklerdik. Günler geçtikçe bu günlerin tadı azalmaya ve alınan eşyaların kıymeti daha kısa soluklu olmaya başlamakta. Bu bayram aldığımız güzel kıyafetleri eli öpülesi büyüklerimizle geçireceğimiz bir bayram için kullanmak ümidiyle şimdiden hepinize çocukluk yıllarımızdaki bayram tadında bir bayram dilerim.