Koronavirüs Tedavisinde Nitrik Oksit Kullanılabilir
Koronavirüs Tedavisinde Nitrik Oksit Kullanılabilir

Koronavirüs Tedavisinde Nitrik Oksit Kullanılabilir Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Birmingham eyaletindeki Alabama Üniversitesi’ndeki doktorlar, inhale nitrik oksidin, akciğerlere ciddi şekilde zarar veren COVID-19 hastalarına fayda sağlayıp sağlamadığını öğrenmek için uluslararası bir klinik araştırma faaliyeti yürütmekteler. Nitrik Oksit, insanların kan damarlarında üretilir ve kan basıncını düzenler. Bunun yanı sıra pıhtıların oluşmasını ve potansiyel toksinleri yok etmeyi sağlar.

Koronavirüs Tedavisi Covid19

Şu anda yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık için onaylanmış bir tedavi yöntemi yoktur. Akut solunum sıkıntısı sendromu olarak adlandırılan ve ciddi bir akciğer yetmezliği rahatsızlığına sebep olan COVID-19, tüm dünyayı sarmaya devam ediyor.

Akciğerler işlevsel yönden başarısız olduğunda, solunan havadaki oksijen vücudun bazı organları tarafından alınır, ancak diğerleri tarafından alınamaz. Nitrik oksit, hava alan akciğerlerin kan akışını artıran ve kan dolaşımındaki oksijen miktarını yükseltmeyi sağlayan bir gazdır. ayrıca akciğer yetmezliği sırasında aşırı stres altında olan kalbin sağ tarafındaki iş yükünü de azaltır.

Düzgün çalışmayan akciğerleri tedavi etmek için kullanılmasına ek olarak, Koronavirüs Tedavisinde Nitrik Oksit Kullanılabilir  nitrik oksidin koronavirüslere karşı antiviral özelliklere sahip olduğu keşfedilmiştir.