Sohbet Konuları Açmak
Sohbet Konuları Açmak

Öncelikle sohbet kiminle yapıldığına göre değişiklik gösterir. Sohbet Konuları Açmak Sağlıklı bir sohbet ortamı kurabilmemiz için karşıdakinin sevecen ve ters tepki göstermeyecek bir insan olması gerekli.

Sohbet ettiğimiz kişi kim? Karşıdaki kişinin kim olduğuna ve nelerden hoşlandığına göre sohbet konusu değişim gösterir. Her insan sevdiği şeyler hakkında sohbet etmekten zevk alır. Bu yüzden birisi ile sohbet etmek istiyorsanız önce o kişinin nelerden hoşlandığına dair bir fikir sahibi olunmalıdır.

Karşıdaki insanın neleri sevdiğini nasıl ve nereden anlayabilirsiniz?

Konuşmak istediğimiz kişinin neleri sevdiğini öğrenmek için onun sosyal medya hesaplarına bakmak gibi bir taktik uygulayabilirsiniz. İnsanı paylaşımları ele verir. Çoğu kişinin sosyal medya hesaplarına baktığınız zaman bir sürü bilgi edinebilirsiniz ve sohbet konunuz da bu bilgileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sohbeti nasıl devam ettirebiliriz?

Sohbet konusu açıldı ama daha önemli bir şey var. Sohbetin devam etmesi açılmasından daha zordur çoğu zaman. O yüzden sohbet konularınızı devam ettirilebilecek ve yeni konular açmaya yatkın olan konulardan seçmelisiniz. Sohbetin uzun ömürlü olabilmesi için karşıdakine sorular sorun ve bu soruları sonradan karşıdaki insan da çevirip size sorabilsin böylece karşıdaki insanın görüşlerini öğrenmiş olursunuz ve sohbete devam etmek isteyip istemediğini öğrenmiş olursunuz. Eğer karşıdaki de sizinle sohbete devam etmek istiyorsa soruları çevirip size sorabilir.

Karşıdaki sohbet etmek istiyor mu?

Karşıdaki şahıs sohbet etmek istemiyorsa siz konuların en güzelini de açsanız değişen hiçbir şey olmaz, sohbetiniz sonlanır. O yüzden karşıdakinin kelimelerine ve cevaplarına dikkat etmeniz gerekir. Sohbet Konuları Açmak Kısa ve sıkıcı cevaplar veriyorsa o kişi sohbet etmek istemiyor demektir şansınızı fazla zorlamayın. Ama karşıdaki de size güler yüzle ve tatlı dille cevaplar verip size sorular soruyorsa zaten sohbetiniz çoktan başlamıştır.